איך בוחרים את מערכת האינטרקום המתאימה לכם ביותר

אינטרקום בכניסה למשרד

כיום, בכניסה לכל בניין מגורים רב קומות, חברה או בניין משרדים, מותקנת מערכת אינטרקום. בשנים האחרונות, בעלי בתים פרטיים מצטרפים אף הם ומתקינים מערכת אינטרקום לבקרת כניסה לבית ולחצר. הבחירה בין המערכות השונות הקיימות בשוק, תלויה במידת האבטחה הדרושה לכם. בין אם מדובר בבית פרטי, בוועד בית המעוניין להתקין מערכת אינטרקום בבניין או בחברה הזקוקה למערכות בקרת כניסה מבוססות אינטרקום, אנחנו בכיפת ברזל יודעים לבנות את המערכת המותאמת ביותר לצרכי הלקוח.

סוגים שונים של מערכות אינטרקום

עד העשור האחרון, רוב מערכות הכניסה היו מבוססות על שמע בלבד. הן כללו לחצן שדרכו ניתן היה לפתוח את הדלת למי שמחייג לדירה ספציפית בעמדו בכניסה. מערכות אלו נחשבות כיום מיושנות ונמצאות בשימוש בעיקר בבניינים משנות התשעים. החייגן במערכת כזו בנוי מרשת חוטית שפרוסה בין הדירות השונות בבניין. בשנים האחרונות, השתכללו מערכות הכניסה לבניינים וכיום מרביתן כוללות, נוסף על תקשורת שמע, גם מצלמה. בכניסה לבניין ישנה מצלמה המצלמת את העומד מולה אשר מבקש להיכנס לבניין, והוידאו משודר ישירות למכשיר ייעודי המותקן בדירה אליה חייג. כך תוכלו לזהות את מי שעומד בכניסה ולשלוט בצורה המיטבית ביותר בנכנסים לבניין שלכם. במרבית מערכות האינטרקום המתקדמות, בין אם הן כוללות מצלמה ובין אם לא, מותקן גם חייגן אשר מאפשר כניסה לבניין באמצעות הקשת קוד. ועד הבית או החברה, יכולים לבחור את הקוד המורכב מצירוף של מספר ספרות, וכל דייר או אורח, יכול להיכנס לבניין ללא צורך במפתח.

מערכת אינטרקום בטכנולוגיה מתקדמת

החידוש המשמעותי ביותר שחל בשנים האחרונות, הוא האפשרות לחבר את מערכת האינטרקום לכל מכשיר סלולארי או טאבלט. בעבר ניתן היה לפתוח את הדלת רק מתוך מכשיר ייעודי שהותקן בסמוך לדלת הבית. עם השנים, התקדמו המערכות כך שניתן היה לחבר את האינטרקום לטלפון הביתי והפתיחה נעשתה באמצעות הקשה בכל אחד ממכשירי הטלפון בבית. כיום ישנה אפשרות להתקנת מערכת אינטרקום מבוססת אינטרנט אלחוטי, אשר ניתן לשלוט בה מכל מכשיר. כך תוכלו לפתוח את הדלת למי שתבחרו, או למנוע כניסה של אדם בלתי רצוי, מבלי לקום מהספה. הבחירה בין התקנת אינטרקום על בסיס רשת חוטית או על בסיס רשת אל-חוטית, תלויה במשתנים רבים. יש לקחת בחשבון את המערכת הקיימת בבניין, את מידת ההתאמה של מערכת טכנולוגית אלחוטית לדיירים הגרים בבניין, את התקציב העומד לרשותכם ועוד.

מערכות אינטרקום לחברות ומשרדים

כאשר מדובר בחברה גדולה או בבניין משרדים, הצורך באבטחה גבוה יותר. בבניינים כאלה, עדיף להתקין מערכת מתקדמת יותר, אשר תכלול גם אפשרות זיהוי באמצעות כרטיס אלקטרוני. כך תוכלו להיות בטוחים שרק בעלי הכרטיס המתאים יוכלו להיכנס למקום. על מורשי הכניסה להניח את הכרטיס במקום המתאים והדלת תיפתח בהתאם להרשאה שלהם. בחברות בהם יש צורך לאבטח את הכניסה בצורה מחמירה יותר, ניתן להתקין סורק ביומטרי אשר מזהה טביעת אצבע ומאפשר כניסה רק לאנשים ספורים שטביעת האצבע שלהם מאושרת.

לא משנה איזו מערכת דרושה לכם, אנחנו בכיפת ברזל נדע לבנות אותה באופן שלא יבזבז משאבים מיותרים, בצורה מהירה ויעילה. באמצעות מחקר אודות הצרכים השונים שלכם, יוכלו המומחים שלנו לכוון אתכם ולהתאים עבורכם את המערכת הנכונה והמשתלמת ביותר.

יצירת קשר