גילוי אש

מערכת גילוי אש היא מערכת חכמה בעלת חיישנים ממגוון סוגים, הפועלת במספר דרכים ומסייעת להצלת חיים. תפקידה של המערכת הוא לגלות את האש בשלב הראשוני שלה, בטרם נגרם נזק גדול, ולהתריע על סכנה. הרעיון העומד מאחורי התקנת מערכת כזאת, היא למנוע אסונות ולאפשר זמן תגובה ארוך ככל האפשר, עבור אנשים העלולים להימצא בסכנה כאשר פורצת שריפה, וכן עבור אנשי המקצוע המסייעים לכיבוי האש.

היכן כדאי להתקין מערכת של גילוי אש?

מערכת כזו נחוצה לבית ולעסק, ולמעשה רצוי שתימצא בכל אזור שבו אש עלולה לגרום לנזק, בין אם לבני אדם או לרכוש המצוי במקום. מערכת לגילוי אש עשויה לצמצם באופן ניכר נזקים העלולים להתרחש בעקבות שריפה. המטרה בהתקנת המערכת, היא לייצר תחושת ביטחון והגנה אופטימליים בכל עת, ולפעול בשעת חירום באופן מיידי.

מערכת זו היא חובה בהתאם להוראות תקן ישראלי 1220 בכל בית עסק. התקן מפרט את דרישות המערכת והוראות ההתקנה למומחים לכך.

מה כוללת מערכת לגילוי אש וכיצד היא פועלת?

מערכת לגילוי אש כוללת אמצעי שמע, גלאים, אמצעים ויזואליים, ספקי כוח ואמצעי תקשורת. בעזרת כל המכשור הזה, ניתן לגלות את מוקדי השרפה מייד עם פריצתה, ולאפשר תגובה מהירה לכיבוי, והימלטות מהמקום כאשר מדובר על אזור שבו נמצאים אנשים. במידה ובמקום מסוים לא מותקנת מערכת לגילוי אש, האש המתפרצת עלולה לסכן ולכלות ציוד במקום שבו מתרחשת השרפה, וכן להתפשט לאזורים נוספים ובכך להפחית את הסיכויים להתגבר על השרפה בצורה מהירה ויעילה. כאשר המקום מוגן באמצעות מערכת ייחודית, המגלה את מוקד השרפה ומתריעה על כך בזמן, היכולת להציל את הנוכחים במקום ולהפוך את הנזק למינימלי – הולכת וגוברת ומכאן חשיבותה הגבוהה של התקנת המערכת.

מי יכול להתקין מערכת המיועדת לגילוי אש?

ישנה חשיבות גבוהה לכך שמערכת של גילוי האש תותקן רק על ידי מומחים, הבקיאים בדרישות הייחודיות של התקן ובעלי יכולת לבצע חיבור של המערכת בצורה מקצועית ומושלמת.
כיפת ברזל מתאימה את מערכת גילוי האש בהתאם לאופי של הבית או העסק שלכם ועל פי דרישות כיבוי אש.

יצירת קשר