גילוי פריצה

מערכות גילוי פריצה הינן הקו הראשון במשימת ההגנה על מקומות עבודה, מוסדות ציבור, בתי עסק ובתים פרטיים. המערכות השונות מחוברות בדרך כלל למערכת אזעקה שמשמיעה קולות צפירה חזקים ושניתן לחברה גם למוקדי החירום השונים. מבנה מערכת גילוי הפריצה משתנה בין מערכות לבית פרטי ובין מערכות לעסקים וחברות. לכל מבנה ומתחם מתאימה מערכת אחרת, ויש לקחת בחשבון את כל נקודות התורפה הקיימות ולהיערך אליהן בהתאם.

מה כוללת מערכת גילוי פריצה?

המערכת יכולה לשלב מספר רב של גלאים מסוגים שונים, בהתאם לפתח או לחלל עליו רוצים להגן. בנוסף, כוללת המערכת חיבור לצופרי אזעקה. ניתן לחבר את הגלאים למערכת של מוקד חירום פעיל 24 שעות ביממה, ששולח צוות אבטחה, מעביר את הפניה למשטרה וכדומה. בנוסף, ניתן לחבר את המערכת לשאר מערכות האבטחה הקיימות במבנה, כגון מערכת גילוי אש, מערכת בקרת כניסה, טלוויזיה במעגל סגור, בית חכם, מערכת כריזה, ועוד.
בשוק קיימים גלאים שונים המסייעים לגילוי פריצה:

  • גלאים חיצוניים – מספקים הגנה על פתחי הבית או העסק. גלאים אלו יפרסו בשטח החצר או בסמוך לכניסה למבנה. הם יזהו תזוזות לא צפויות ויתריעו בשעת הצורך. גלאים אלה עמידים במיוחד ומיועדים לתנאי אקלים שונים כגון רוח, גשם, שמש ועוד.
  • גלאי נפח – מגלים תנועה במרחבים פנימיים (פנים הבית) ומתריעים על חדירה. גלאים אלו יפרסו בכל השטחים הפנימיים עליהם תרצו להגן, ומטרתם לזהות תנועה בחלל החדר בכל הטווח האפשרי שלהם.
  • גלאי וילון – מגנים על חלונות ודלתות. גלאים אלו מסוגלים לזהות חדירה למבנה דרך פתח קיים, כאשר קרן האור שלהם מזהה תנועה שחוצה את הפתח.
  • גלאים אקוסטיים – גלאים רגישים לתדרי קול, כמו למשל ניפוץ חלון. גלאים אקוסטיים הם גלאים מתקדמים ומשוכללים ביותר, אשר מבוססים על סיבים אופטיים ומיועדים לחללים ביתיים או למקומות שקטים יחסית ופחות למבנים שיש בקרבתם רעש רב או לשטחים ציבוריים.

התאמה של מערכת גילוי פריצה

תכנון של מערכת גילוי פריצה הוא מלאכת מחשבת שמבוססת על שילוב בין ניסיון, יצירתיות ויכולת טכנית. על המערכת להיות מורכבת ממגוון גלאים שונים באופן שמשלב ביניהם ויוצר הגנה מירבית. לא כדאי להסתמך רק על סוג אחד של גלאים, שכן פורצים כיום יודעים לנטרל גלאים ולעקוף אותם. מערכת חכמה ומתאימה לבית או לעסק, תהיה כזו שמסוגלת ללמוד את תנאי המרחב ולא להתריע בעת פעילויות שגרתיות (כגון רוח או מאוורר תקרה, למשל). כאשר מדובר בבתים פרטיים יש לערוך התאמה של מיקום וסוג הגלאים המותקנים, לחיות מחמד כמו כלבים וחתולים. כמובן מלבד המטרה הברורה- להגן מפני פריצה ולהרתיע גנבים המבקשים לחדור למבנה, יש להתאים את הגלאים גם לדרישות הביטוח לבית או לעסק.

אנו יודעים לחקור את הצרכים שלכם, ולמצוא עבורכם את המערכת המשתלמת ביותר עבורכם. מערכות גילוי הפריצה שלנו בכיפת ברזל, יתריעו לכם על סכנה גם מרחוק. אנו עובדים עם מגוון גלאים, עמידים לכל מזג אוויר, שניתן להתאים ספציפית לכל בית או עסק באופן שיגן בצורה המיטבית ביותר על היקר לכם.

יצירת קשר