מערכות כריזה

כל יישוב, מתחם קניות, אולם אירועים או אירוע רב משתתפים זקוק למערכת כריזה יעילה. גם בעלי מפעלים או אזורי תעשייה נדרשים להתקין מערכת כזו, למקרה חירום ולהעברת הודעות בשגרה היום יומית. סוג המערכת ומרכיביה נבחרים בהתאם לצורכי המקום ובעל העסק, ונקבעים לאחר חקירה מקיפה של הצרכים, התקציב, התשתיות הקיימות והתרחישים האפשריים בהם תזדקקו למערכת.

מהי מערכת כריזה וממה היא מורכבת?

מערכות כריזה הינן מערכות שמחברות יחדיו במקביל מספר רמקולים ושופרים ליחידת הגברה. למערכת הכריזה מחברים רמקולים שניתן באמצעותם להפיץ מידע בקול רם והיא מתאימה למקומות ציבוריים, הומי אדם ואזורים רחבים. ישנם מקומות שבהם פורסים כמה מערכות של כריזה, כמו למשל במתחמי קניות. מטרת מערכת הכריזה היא להעביר את המידע בצורה ברורה ובווליום המתאים. ניתן להשתמש במערכת כריזה גם על מנת לנהל תורים, פס ייצור ועוד. המערכת כוללת מיקרופונים שמחוברים למגבר אחד או מספר מגברים, אשר מעבירים את השמע למספר רמקולים או שופרים שפרוסים ברחבי השטח או המתחם.

סוגי מערכות כריזה

ישנן מערכות כריזה ניידות וישנן מערכות נייחות. המערכות הניידות משמשות בעיקר לאירועים ניידים, לעומת מערכות הכריזה הנייחות – שמותקנות במתחמים של אירועים, מרכזי קניות, יישובים ועוד. היתרון במערכת כריזה ניידת הוא בעלות ההקמה שלה, שהיא בדרך כלל נמוכה יותר. מערכת כזו מתאימה לאירועים חד פעמיים, בהם כל הציוד נפרס אך ורק עבור האירוע, ולא לניהול מוסדות ומתחמים באופן שוטף. מערכות כריזה נייחות משמשות בדרך כלל במקומות גדולים, על מנת להעביר מידע והודעות בצורה ברורה או להשמעת מוזיקת רקע. עם זאת, מערכות כריזה רבות אינן מתאימות להשמעת מוזיקה, כיוון שאיכות השמע בהם אינה גבוהה מספיק. מערכת כריזה שמיועדת להשמעת מוזיקה תשולב באמצעי להפסקת המוזיקה בצורה מידית בשעת חירום, כך שתשמור על בטיחות השוהים במקום ותעביר להם הודעות, התראות ואזעקות בשעת אמת.

תכנון מערכת כריזה

בתכנון של מערכת הכריזה לעסק, מתחם או מוסד, יש לשים לב למספר פרמטרים. ראשית, כדאי לערוך תכנון מקיף של כלל האזורים בתוך החלל או המתחם בהם הקול אמור להישמע בעת הצורך, ולוודא שהסאונד נשמע היטב בכל פינה. לא כדאי להגיע לרגע האמת ולגלות כי ישנם אזורים לא מכוסים בשעת חירום, למשל. בנוסף, יש לשים לב שהווליום במערכת מותאם לתו התקן והסאונד מושמע כחוק. הדבר קריטי במיוחד בהשמעת מוזיקה, אך רלוונטי ביותר גם בכל סוג אחר של כריזה. לבסוף, מומלץ לערוך התאמה בין המערכת לשאר המערכות הקיימות במתחם או במבנה, למשל מערכת גילוי אש, מערכות בקרת כניסה, מערכת טלוויזיה במעגל סגור, בית חכם ושאר מערכות התקשורת המותקנות. מערכת כריזה משוכללת וחכמה תהיה כזו שעובדת בצורה מושלמת עם שאר המערכות, כך שבשעת חירום יוכלו לעבוד כולן יחד. גם בשגרה, מומלץ לייצר תאימות בין מערכת הכריזה ובין שאר מערכות התקשורת בעסק.

כיפת ברזל ביטחון ובקרה עשירה בניסיון בתחום הכריזה, כמו גם בשאר השירותים הדרושים לאבטחת העסק והבית, ועל כן מתאימה את המוצרים והפתרונות בצורה מיטבית עבור לקוחותיה. בין מגוון השירותים, אנו מציעים ללקוחותינו מערכות לכריזה מהמשוכללות ביותר הקיימות כיום.

יצירת קשר