שליטה ובקרה

מערכות שליטה ובקרה הן למעשה מערכות שמשלבות את כלל התחומים והשירותים אשר מעניקים שליטה ובקרה למשתמש. שו"ב הוא בעצם השם הכולל של כלל מערכות האבטחה והבקרה המותקנות בעסק או במתחם, שמאוחדות לכדי ממשק אחד, אשר מאפשר שליטה גבוהה ורחבה של בעל העסק, העובדים וחברות בקרה חיצוניות, בתפעול השוטף ובמקרי חירום. מערכת שו"ב חזקה ועמידה היא תשתית שבלעדיה אף ארגון לא יכול לפעול כיום, והתכנון שלה הוא עניין מורכב שיש לקחת במהלכו בחשבון מגוון קשת רחבה של מאפיינים, משתנים וצרכים.

מה כוללת מערכת שליטה ובקרה?

כל המערכות המותקנות בעסק, יחשבו חלק מהמערכת. אלו יכולות להיות מערכות כמו טלוויזיה במעגל סגור, אפליקציות לצורך ניהול ושליטה, מערכת כריזה, גילוי פריצה, מערכת גילוי אש ומערכת בקרת כניסה.

יתרונותיה של מערכת השליטה והבקרה הם רבים וכוללים:

  • נגישות בתפעול: מערכות שליטה ובקרה מנגישות את המידע למשתמש (עובדי החברה, מנהלים ובעלים) בצורה הנוחה ביותר. כך יוכלו המשתמשים במערכת לקבל החלטות בשגרה ובחירום במהירות ומבלי להסתבך בפענוח של התרעות ונתונים ממגוון המערכות בארגון. המערכת תדע לשלוח הודעות על עובד שביצע שגיאה, למשל. היא תדע לאתר כשלי בטיחות, לנטר תנועות בלתי רצויות, למנוע פרצות באבטחה ואפילו לטפל בבעיות בזמן אמת באופן אוטומטי.
  • ממשק תפעולי אחיד: חדרי בקרה של מוסדות וארגונים הם כמו תא טייס של מטוס- מלאים באינספור מסכים, חיוויים, כפתורים, מערכות כבלים וחיווט ועוד. מטרתה של מערכת שליטה ובקרה ארגונית היא לאסוף את המידע משלל המערכות השונות ולאחד אותו לתוך ממשק יחיד שאחראי על התפעול של כל המערכות יחד. המשמעות היא חסכון רב בזמן, משאבים וכסף.
  • סקירה מקיפה של פתרונות במערך האבטחה: כאמור, למערכות שליטה ובקרה ישנה יכולת לבצע בדיקה עצמית שוטפת, לאתר בעיות עוד בטרם נוצרו, ולעיתים אף לפתור אותן בעצמן. הדבר מעלה את רמת האבטחה בארגון בצורה משמעותית.

סוגי מערכות שליטה ובקרה

ישנם סוגים שונים של מערכות שו"ב ולכל עסק תותאם המערכת הייעודית לו. בין הסוגים השונים ניתן למנות מערכות ניהול קופות, ניהול כניסה לחניונים, משרדים, מפעלים וכדומה. מערכות אחרות הן כאלה שמיועדות לניטור ומעקב אחר מכירות, עומס לקוחות וכדומה. מערכות נוספות מיועדות למעקב אחר מים, חשמל ומשאבים אחרים. במרבית המוסדות והארגונים, מערכת השליטה והבקרה תהיה כזו שמשלבת בין מערכות שונות ומרכזת את כל הצרכים הללו. המערכת תחובר ישירות למערכות האבטחה של העסק ותנוהל בממשק אחד. הממשק מתופעל, בדרך כלל, באמצעות מערכת מחשוב מתקדמת ולעיתים אף דרך אפליקציה ייעודית שמקלה על השימוש ומנגישה אותו לכל משתמש.

המערכות שלנו בכיפת ברזל מסוגלות לעמוד בסטנדרטים גבוהים מבחינת ביצועים ושרידות והממשק שלהן ידידותי ונוח לתפעול. יחד אתכם, נבצע אפיון למגוון הצרכים של הארגון, העסק או החברה שלכם. תוך שימת דגש רב על חווית משתמש קלה, מהירה ויעילה, נייצר את המערכת המותאמת ביותר לפעילות השוטפת שלכם. כך תוכלו להיות בטוחים ביעילות הארגון, באבטחה שלו וביכולתו לעמוד בתרחישים השונים להם יידרש, בשגרה ובשעת חירום, ולרכוש מערכת שתשרת אתכם שנים רבות ללא תקלות.

יצירת קשר